Výlety po okolí, přírodě a památkách


Zámek Červená Lhota

Renesanční vodní zámek postaven na skalnatém ostrově uprostřed rybníka.  Řadí se k nejkrásnějším „pohádkovým“ zámkům v České republice. Zámek se nachází v Jihočeském kraji, severozápadním směrem od Jindřichova Hradce.

Po Zámeckém rybníku se můžete projet na lodičce. Lze si zde zapůjčit pramici a prohlédnout si park i zámek z trochu jiné perspektivy.

Červená Lhota

https://www.zamek-cervenalhota.cz/cs

Z našeho penzionu můžete k zámku dojít příjemnou procházkou po turistické stezce za cca 45 min.

 

Město a Zámek Jindřichův Hradec

Během návštěvy Jindřichova Hradce stojí za shlédnutí zdejší hrad a zámek s arkádami, zahradou s renesančním rondelem, Černou věží, hladomornou a skvěle dochovanou černou kuchyní, kde podle pověstí vařila Bílá paní kaši pro chudé. Legendy o Bílé paní si můžete poslechnout při nočních strašidelných prohlídkách.

Jindřichův Hradec

https://www.jh.cz/

Určitě nevynechejte návštěvu kostela  Nanebevzetí Panny Marie, jehož nárožím prochází 15. poledník východní délky. Je vyznačený v dlažbě a v Jindřichově Hradci si tak můžete nastavit přesný středoevropský čas.

 

 

Hrad Choustník a přírodní rezervace Choustník

Na vrchu Choustník asi 20 km od jihočeského Tábora se rozkládá rozsáhlá zřícenina stejnojmenného hradu. Prohlédnout si dnes můžete mohutné hradby a dvě čtyřhranné palácové věže. Jedna z nich je upravena jako rozhledna s dobrým výhledem na Soběslavsko a Táborsko.

Choustník

Na vrcholu skalnatého hřbetu nedaleko hradu Choustník najdete skalní město, které tu vzniklo postupným zvětráváním, je obklopeno starým lesním porostem. Zajímavostí jsou malé pukliny a prohlubně na skalách, kterým geologové říkají voštiny. Skalní stěny jsou vyhledávaným místem horolezců.

 

Úzkokolejná trať Jindřichův Hradec

I milovníci vlaků se mohou vyřádit na místních drahách a v létě se svézt historickým parním

vlakem nebo můžete při Vašich výletech využít železniční dopravy na úzkorozchodných tratích o rozchodu 760mm Jindřichův Hradec – Nová Bystřice a Jindřichův Hradec – Obrataň.

Úzkokolejka JH

http://jhmd.cz/o-nas

 

Kamenice nad Lipou – Zámek,  pohádková říše Fábula, Pivovar

V Kamenici si přijdou na své jak milovníci historie při návštěvě místního zámku i milovníci piva při posezení v místním malém pivovaru, tak i rodiny s dětmi v pohádkové říši Fábula.

Zámek Kamenice nad Lipou

Pivovar Kamenice nad Lipou

http://www.kamenicenl.cz/

http://www.pivovar-kamenice.cz

https://pohadkova-rise.cz/

 

Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká leží na návrší nad Vltavou ve městě Hluboká nad Vltavou asi 15 km severně od Českých Budějovic. Je veřejnosti přístupný a patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v Česku. Zámek je ve vlastnictví státu a je spravován Národním památkovým ústavem.

Hluboká nad Vltavou

https://www.zamek-hluboka.eu/cs

 

Chýnovské jeskyně

Leží na jihozápadním okraji Českomoravské vrchoviny v Pacovské pahorkatině poblíž města Chýnova. Postrádá klasickou krápníkovou výzdobu, je však naprosto unikátní svéráznou modelací jeskynních prostor a mimořádně pestrým zbarvením stěn a stropů. Je největším přírodním zimovištěm netopýra řasnatého v Evropě.

Chýnovská Jeskyně

www.caves.cz/cave/calendar/index/5?_action=overlay

 

Tábor

Přesvědčte se sami, že Tábor nabízí pro každého něco! Pro mlsaly a milovníky sladkostí je

tu Muzeum čokolády a marcipánu, pro malé i velké hračičky Muzeum Lega s dětským koutkem pro nejmenší a s laserovou a světelnou show na téma Star Wars pro ty starší.

Tábor

https://www.visittabor.eu/

Nenechte si ujít ani prohlídku táborského středověkého podzemí.

 

Landštejn

Landštejn je mohutná zřícenina hradu v oblasti zvané Česká Kanada. Stojí v nadmořské výšce 650 m na vrcholu výrazného návrší nad stejnojmennou osadou asi tři kilometry severozápadně od Starého Města pod Landštejnem.

Landštejn

https://www.hrad-landstejn.cz/cs

 

Přírodní rezervace Borkovická blata

Představují nejsevernější rašeliniště Třeboňské pánve. Jedná se o chráněné území nedaleko obce Borkovice u Soběslavi. Bylo vyhlášené přírodní rezervací v roce 1980. Rezervací prochází naučná stezka Blatská stezka, kde se seznámíte s krásnou a ojedinělou blatskou přírodou, její florou a faunou a také se něco dozvíte o těžbě rašeliny a o rekultizaci této oblasti.

Borkovická Blata

https://www.trebonsko.cz/borkovicka-blata

 

Třeboň

Třeboň je přirozeným turistickým centrem Třeboňska, které je vyhlášené především díky své neporušené přírodě plné lesů a rybníků.

K výletu do Třeboně nepatří jen vyhlášené kapří speciality v některé z mnoha restaurací, ale také prohlídka renesančního zámku.

Díky rašelinným lázním si zde můžete dopřát báječný odpočinek buď v Bertiných lázních, které stojí poblíž historického centra, nebo na břehu rybníka Svět v Lázních Aurora s wellnesscentrem.

Třeboň

https://www.mesto-trebon.cz/

Jedině v Třeboni se můžete vydat na výlet kolem Světa a za pár hodin být zpět.

 

Příjemně se osvěžíte v místním pivovaru Bohemia Regent a  kdyby Vás náhodou přepadla mlsná, můžete navštívit místní Muzeum marcipánu a čokolády

http://www.trebonvmarcipanu.cz/

 

Bistro Dílna

V Třeboni si můžete zajít na výborné občerstvení do našeho Bistra Dílna nebo využít ubytování v našem penzionu Dílna.

Bistro Dílna

 https://www.booking.com/hotel/cz/penzion-dilna.cs.html

 

Schwanzenberská hrobka

Asi 1 km od třeboňského zámku v anglickém parku při jihovýchodní straně rybníka Svět, se nachází hrobka Schwarzenberků. Novogotická stavba hrobky ve tvaru pravidelného šestiúhelníků ukrývá prostor kaple, zasvěcené Božskému Vykupiteli.

Schwarzenberská Hrobka

www.schwarzenberska-hrobka.cz/cs

Zvláštností je oltář, který je i v kryptě situován na jih a zhotovil ho sochař Josef Pokorný z bílého pískovce, sádry a istrijského mramoru. V hrobce je umístěno 26 dvouplášťových rakví s nabalzamovanými těly.

 

Kozí hrádek

Kozí Hrádek je zřícenina gotického hradu asi 2,5 km východně od Sezimova Ústí v okrese Tábor a je nejpamátnějším hradem Táborska.

Kozí Hrádek

https://www.sezimovo-usti.cz/index.php?vyber=turisticke-informace-kozi-hradek

Je vyhledávaným turistickým cílem pro návštěvníky z okolí i ze zahraničí. Lze jej navštívit pěšky, na kole i automobilem. Návštěvníkům nabízí nejen prohlídku historického areálu, ale také komiksovou naučnou stezku pro malé i velké, která vede v blízkém okolí.

 

Hrad Šelmberk

Zřícenina hradu Šelmberka se nachází na kopci u Mladé Vožice. Hlavní bergfritová věž hradu je upravena na rozhlednu, z níž se otevírá výhled do dalekého okolí. Hrad je důležitou součástí Historicko řemeslně vzdělávacího centra.

Šelmberk

http://www.centrumselmberk.cz/cs/

 

ZOO

Za návštěvu určitě stojí i blízké zoologické zahrady jako je Zoopark na Hrádečku, který se nachází mezi obcemi Dolní a Horní Pěnou a ZOO Tábor v obci Větrov.

ZOO Na Hrádečkuhttp://www.zoonahradecku.cz/

ZOO Ohrada

https://www.zootabor.eu/

 

Obludiště

Co byste rozhodně měli navštívit je Největší keřový labyrint ve střední Evropě ležící u obce Dolní Pěna. Zda Vás čekají tři kilometry spletitých cestiček mezi větvemi habru obecného.

Obludiště

http://www.obludiste.cz/

 

 

Aktivity

 

Koupání / Rybaření

K penzionu patří několik rybníčků, můžete si tedy užít klidu rybaření přímo u nás nebo na větších okolních rybnících.

Pokud dáváte přednost koupání v přírodě je u nás k dispozici rybník s pláží. Vyrazit také můžete na Veselské pískovny, do lomu Antonka u Kamenice nad Lipou nebo na přehradu Trnávka.

Vodních radovánek si dosyta užijete i v nedalekém aquaparku v Jindřichově Hradci či v Jihlavě

https://bazen.jh.cz/

https://www.laznetrebon.cz/cz/lazenske-domy/lazne-aurora

http://www.vodniraj.cz/

 

Grilování

K dispozici zde máme několik ohnišť, ke kterým Vám rádi připravíme vše potřebné, abyste si mohli  užít pohodového večera při opékaní buřtíků. Také si zde můžete v našem kotlíku uvařit pravý kotlíkový guláš na ohni. Na ten Vám po domluvě vše připraví naši kuchaři v Třeboňském bistru Dílna. Vy jen přijdete, vysypete suroviny a vaříte J

Po domluvě s majitelem lze uspořádat pečení selátek, prasátek, grilování masa, ryb, uzení – jak z Vašich vlastních surovin nebo námi předem připravenými, a příprava jiných pochoutek.

Není nic co bychom Vám nedokázali splnit.

 

Cyklistika

Sportovci mohou vyrazit na místní rozsáhlou síť cyklistických stezek.

 

Wellness – sauna, cedrový sud

Předností celého našeho wellness je propojení soukromí v souladu s přírodou.

Venkovní koupel v cedrovém sudu je oblíbený rituál i zpestření všedních dnů, narozeninových oslav, nebo romantických večerů ve dvou. Koupelí v sudu  posílíte svou imunitu, uvolníte bolavým zádům a kloubům, odbouráte stres a přijdete na jiné myšlenky.

Sauna pro 6 osob má jak vnitřní tak venkovní odpočinkovou zónu.

 

Lyžování

Na své si zde přijdou i vášnivý lyžaři. Využít můžete nedaleké sjezdovky Lyžařský vlek Čihadlo, Ski Mrákotín nebo Skiareál Křemešník.

 

Houbaření

V okolních lesích najdete plno hub, borůvek a ostatních lesních plodů